DAX 30-terminen nära nollan inför öppningen

Wednesday, September 16, 2020 6:45 AM
Inför den europeiska börsöppningen sjunker Euro Stoxx 50-terminen med 0,12 procent, medan FTSE 100-terminen backar 0,57 procent och DAX 30 terminen sjunker 0,03 procent.

Den amerikanska S&P 500 terminen ökar 0,12 procent.

KursDiff i dag
Euro Stoxx 50 termin3 331,00-0,12%
FTSE 100 termin6 085,50-0,57%
DAX 30 termin13 220,50-0,03%
CAC 40 termin5 063,50-0,08%
S&P 500 termin3 399,000,12%
Nasdaq 100 termin11 473,750,21%
Sweden 10 Y-0,10%0,00
Tyskland 10 Y-0,48%-0,01
USA 10 Y0,68%0,00
UK 10 Y0,22%0,02
Italien 10 Y1,00%0,00
Frankrike 10 Y-0,21%-0,01
Spanien 10 Y0,27%-0,01
EUR/USD1,18510,0002
USD/JPY105,3630-0,0630
USD/SEK8,7798-0,0163
EUR/SEK10,4046-0,0176
GBP/SEK11,3231-0,0089
Brent, USD/fat41,261,80%
WTI, USD/fat39,621,77%
Guld spot, USD/oz1967,70,08%
Siler spot, USD/oz27,43-0,12%
Källa: Factset