15 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Thursday, October 14, 2021 8:35 AM
Hittills i dag har det bjudits på 15 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.16.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Absolent Group506,00497,002021-09-1331
Bufab359,00357,002021-08-0669
Handelsbanken A104,60104,052021-10-131
Hexatronic Group351,00327,002021-10-131
Humana80,7080,502021-10-131
Karnov Group62,0061,802021-09-0242
Lundin Energy344,20342,902021-10-113
Momentum Group B233,00228,002021-08-3144
Nitro Games30,8529,702021-10-131
Nordic Waterproofing237,00229,502021-10-131
NP3 Fastigheter269,50264,502021-10-131
SBB B53,8053,162021-10-131
SEB A126,95126,702021-10-077
SJR43,4543,002021-10-131
Swedbank A184,62182,902021-10-113
Transtema Group36,7036,002021-10-131

Relaterade Artiklar

Dela