DAX 30-terminen på litet plus inför öppningen

Thursday, July 22, 2021 6:45 AM
Inför den europeiska börsöppningen stiger Euro Stoxx 50-terminen med 0,45 procent, medan FTSE 100-terminen är ungefär oförändrad och DAX 30-terminen stiger med 0,27 procent.

OMXS30-terminen avancerar uppåt med 0,22 procent.

Den amerikanska S&P 500-terminen ökar med 0,10 procent.

KursDiff i dag
Euro Stoxx 50 termin4 037,000,45%
FTSE 100 termin6 931,500,00%
DAX 30 termin15 451,000,27%
CAC 40 termin6 485,000,37%
OMXS30 termin2 343,250,22%
S&P 500 termin4 354,750,10%
Nasdaq 100 termin14 845,000,12%
Sweden 10 Y0,13%0,00
Tyskland 10 Y-0,40%-0,01
USA 10 Y1,29%0,01
UK 10 Y0,60%0,04
Italien 10 Y0,67%-0,02
Frankrike 10 Y-0,06%-0,01
Spanien 10 Y0,27%0,00
EUR/USD1,1798-0,0001
USD/JPY110,0890-0,2010
USD/SEK8,6820-0,0099
EUR/SEK10,2433-0,0115
GBP/SEK11,92030,0003
Brent, USD/fat72,06-0,24%
WTI, USD/fat68,050,00%
Guld spot, USD/oz1801,1-0,13%
Siler spot, USD/oz25,2950,16%
Källa: Factset